Polecane rozwiązania

Pompa cyrkulacyjna w systemie obiegu c.w.u. ma szczególną funkcję. Gwarantuje komfort i higieniczność dostawy ciepłej wody użytkowej, stale zapewniając jej dostępność w kilka sekund!

W małych obiegach, o przepływie do 2,5 m3/h i wysokości podnoszenia do 5 m, mogą być stosowane mniejsze pompy cyrkulacyjne, również elektroniczne, samoregulujące się jak Wilo-Stratos ECO Z. Pozwala to zaoszczędzić do 58% energii elektrycznej w stosunku do pomp cyrkulacyjnych nieregulowanych. W domach jedno- lub dwurodzinnych znalazły zastosowanie nowe pompy cyrkulacyjne z silnikami elektrycznymi komutowanymi elektronicznie ECM. Dzięki szczególnie efektywnej technologii ECM pompy pracują stale z mocą tylko 2–4,5 W. To bardzo niewiele w rocznym zużyciu energii, ok. 20 kWh, przy założeniu 6 godzin nocnej przerwy. Jest to koszt ok. 7 zł na rok. Przykładem takiej pompy jest Wilo-Star-Z NOVA.

Pompa Wilo-Star-Z NOVA zapewnia najwyższy standard higieny oraz niezawodną ochronę przeciw korozji dzięki wirnikowi pompy ze stali nierdzewnej. Użycie najwyższej jakości materiałów daje efekt w postaci wydłużenia się okresu używania tej pompy. Wszystkie podzespoły z tworzyw sztucznych, mające styczność z przetłaczanym medium, odpowiadają zaleceniom KTW, dotyczących ich stosowania w instalacjach wody użytkowej. Dzięki zastosowaniu podwójnego łożyska pompa Wilo-Star-Z NOVA jest wyjątkowo cicha.

 

Więcej o pompie Wilo-Star Z NOVA i innych pompach cyrkulacyjnych  Wilo do ciepłej wody użytkowej przeczytasz tu: www.wilo.pl/strona-glowna/produkty-i-zastosowania/ogrzewnictwo-klimatyzacja-chlodnictwo/ciepla-woda-uzytkowa/

Te i inne pompy Wilo do zastosowań w domach jedno i dwurodzinnych można nabyć u najbliższego autoryzowanego dystrybutora
www.wilo.pl/strona-glowna/wilo-polska/kontakt/gdzie-kupic-pompy-wilo/